Виставка “Чарівні новорічні прикраси” в деталях

Новий рік- улюблене свято багатьох людей, воно поза межами часу та історії. Здається все, що відбувалося в нашій країні відображалось в ялинкових прикрасах. Багато хто купуючи модну гірлянду та іграшки навіть не здогадується які ж рідкісні іграшки лежать десь у них у кладовках. Та мода повертається. Тому зараз все старовинне на вістрі популярності. Відкрийте свої фамільні валізи і подивіться що ж цікавого зберігається в них. Зверніть увагу в першу чергу на ватні, картонні, дерев’яні та скляні прикраси, адже зараз вони користуються великим попитом.

Не пройшла безслідно “кукурудзяна епопея” за часів М.С.Хрущова, який вирішив розвивати сільськогосподарську промисловість. Ялинка нагадувала виставку досягнень сільського господарства. Тепер на ялинці зростало все: і фрукти, і овочі, і звичайно основний персонаж того часу-кукурудза. Проте, неодмінною прикрасою ялинки були скляні намиста, які виготовляли із стеклярусу.

А ще іграшки робили з картонажу. Такі фігурки нагадували “дрезденські” картонажні іграшки, але були більш пласкими. Шматочки картону з тисненням покривали сріблястою фольгою, а потім фарбували із розпилювача порошковою фарбою. Картонажні ялинкові іграшки випускалися дуже довго, майже до 1980-х років.

Початок ХХІ-го століття- це велика кількість імпортної ялинкової продукції не дуже високої якості. Щороку мода на новорічні прикраси змінюється. Вишукані українські іграшки стають престижними: вітчизняні фабрики випускають фігурну іграшку, дивні кулі з ручним розписом, копіюють старі іграшки на прищипці. Ось така вона… ялинкова прикраса…